Jak pálit svíčky Yankee Candle

Vonné vosky

Jak vyloupnout vypotřebovaný vosk z aromalampy

Pro výměnu vonných vosků nechte rozpálený vosk v aromalampě zcela vychladnout a poté ho vyloupnutím vyjměte. Také můžete nakrátko po dobu jedné minuty ohřát lampu a ztuhlý vosk se vyloupne snadněji. Jiný způsob snadného vyloupnutí vosku je vložit aromalampu do mrazáku a po chvilce (10 - 15 minut) vyloupnete vosk snadno.Potom suchým hadříkem jemně vyčistěte nádobu a odstraňte zbytky. Nový vosk umístěte do čisté nádoby aromalampy.

Vonný vosk poslouží i jako vůně do šatníku

Vonné vosky můžete použít také jako pro provonění šatníku nebo zásuvky. Pokud si vyberete výraznou vůni, efekt provonění je vyšší než u mýdla, které se do šatníku někdy vkládá. Doporučujeme vám zvýšenou opatrnost, některé barevné vosky mohou ušpinit prádlo nebo oblečení.

Nakupovat – Vonné vosky Yankee Candle

Nakupovat – Aromalampy Yankee Candle

 

Votivní svíčky

Pro votivky jsou nutné kalíšky a svícny

Nikdy nezapalujte volně stojící votivní svíčky. Votivní svíčky jsou vyrobeny tak, že se roztékají a proto musí být páleny ve speciální kalíšcích a svícnech. Originální Yankee Candle kalíšky pro votivní svíčky si můžete zakoupit v sekci Svícny pro votivní svíčky anebo můžete použít vhodnou skleněnou či keramickou nádobku, kterou najdete doma.

Co znamená "votivní" svíčka

Votivní svíčky jsou levnou variantou interiérového vonění a jsou skvělé pro testování více vůní, jako interiérová dekorace a malý dárek.

Jak dosáhnout intenzivnějšího provonění

Intenzívnějšího provonění dosáhnete zapálením 2 až 3 votivek, můžete použít stejné nebo kombinaci různých vůní pro zajímavější efekt. Votivní svíčky jsou příliš malé abyste od nich mohli čekat intenzivnější provonění. Celkově platí, že nejúčinněji a nejrychleji provoníte prostor vonným voskem, velkou a střední vonnou svíčkou a až nakonec votivní svíčkou.

Nakupovat – Votivní svíčky Yankee Candle

Nakupovat – Svícny pro votivní svíčky

 

Provedení Barbershop

Svíčky a vůně pro může

Yankee Candle rozhodně není jen čistě ženská "záležitost". Kromě toho, že muži si kupují a užívají stejné vůně jako ženy ve vonných svíčkách se najdou i produkty vysloveně pro muže jako jsou například kolekce Barbershop. A nesmíme zapomenou ani na skvěle vonící vůně do auta. Oblíbených mužských vůní je mnoho, oblíbená je například vůně do auta v kolíčku Leather.

V každé svíčce je speciální knot

Yankee Candle má více než 200 rozdílných knotů. Každá vůně hoří jinak (lehké květinové vůně například hoří rychleji než těžké kořeněné), a proto každá potřebuje rozdílně upletený knot, aby bylo garantováno maximum hodin hoření a stejná kvalita vůně od zapálení do posledního záblesku plamínku.

Nakupovat BarberShop

 

Vonné svíčky Classic ( Housewarmer )

Po vybalení nové svíčky

Upravte knot svíčky tak aby měl 3-5 mm již před prvním zapálením a udržujte tuto výšku knotu po celou dobu životnosti svíčky. Pokud svíčka vydává kouř, zfoukněte jí a zkraťte její knot opět na 3-5 mm. Poté odstraňte odstřižky knotu a znovu zapalte. Udržujte vosk čistý bez ústřižků knotu, ozdob, zápalek nebo jakékoliv jiné cizorodé látky. Vosk je hořlavý materiál a může způsobit požár.

První zapálení svíčky je nejdůležitější

Vonné svíčky Yankee Candle se musí na začátek správně rozhořet. Vosk se hořením zkapalní v plošném průměru 2,5 cm za hodinu. Například velkou svíčku doporučujeme rozhořet po dobu 3-4 hodin, než se zkapalní horní vrstva vosku do okraje nádoby. Pokud se horní vrstva vosku zcela nerozpustí, vytvoří se "paměťový prstenec", hlavně po prvním zapálení svíčky. Jakmile se tento prstenec vytvoří, svíčka bude hořet "tunelově" směrem dolů. To snižuje intenzitu provonění svíčky a její životnost.

Trik na odstranění "tunelu" alobalem

Pokud se vám "tunel" již vytvořil, zkuste obalit svíčku do alobalu a nahoře nechte pouze malý otvor pro plamínek. Celá svíčka se zahřeje a tuhé okraje vosku se rozpustí. Jakmile je vosk rozpuštěný až k okraji, sfoukněte svíčku a nechte jí vychladnout. Nakonec odstraňte alobal a při dalším zapálení se už budete moci těšit z krásného celistvého jezírka.

Co s voskem přilnutým k okraji svíčky

Aby jste minimalizovali vosk přilnutý k okraji svíčky, palte svíčku vždy o dobu alespoň 3 hodin. Pokud nějaký vosk na okrajích zůstane, je to normální. Množství vosku přilnutého na okrajích nádoby se liší podle barvy, vůně a okolních podmínek při pálení.

Nakupovat – Vonné svíčky Housewarmer Yankee Candle

 

Vonné svíčky Decór ( tumbler )

Zajímavý design

Přináší ten nejelegantnější a nejčistší design do klasických i moderních interiérů. Oblíbený skleněný design svíček Yankee Candle s luxusním víčkem z broušeného kovu. Vůně je vyrobena z nejlepších surovin s obsahem čistých přírodních vonných výtažků. Rovnoměrně provoněný parafín v potravinové kvalitě. Důležité je zkracovat knot na 3 mm před každým zapálením svíčky! Lze tak předejít ohořením horního okraje svíčky.

Když nemáte čas 3 hodiny na rozhoření svíčky

V tomto případě vám namísto klasických svíček doporučujeme svíčky zvané tumblery, které obsahují 2 knoty. To znamená, že od okraje do okraje se vosk rozpálí po uplynutí 1/2 hodiny. Po rozhoření pak můžete svíčku uhasit aniž by došlo k úbytku vosku.

Nakupovat – Vonné svíčky Tumbler Yankee Candle

 

Elektrické Aromalampy Scenterpiece

Jednoduchá výměna vůně a čisté ruce

Díky Scenterpiece už aromalampu nebudete muset čistit pomocí vložení do mrazáku anebo vyloupávat zbývající vosk lžící. Zatímco vosk a vonná esence je stejná, hlavní výhodou oproti tradičním vonným voskům je elegantní výměna vůně během vteřin, odpadnutí čištění aromalampy a čistá manipulace s kalíšky Easy MeltCup, při které si nikdy neušpiníte ruky.

Rozdíl oproti tradičnímu tavení vosků

V roce 2015, Yankee Candle představil nový způsob, jak si můžete užívat oblíbené vůně Yankee Candle. Elektrická aromalampa Scenterpiece roztaví vonný vosk využitím tepla namísto hoření tradiční čajové svíčky. Vonný vosk do Scenterpiece obsahuje stejné složky jako tradiční vosky Yankee Candle ale je umístěn ve speciálním plastovém kalíšku, který se nazývá Easy MeltCup. Tyto kalíšky udržují vosk po celou dobu tavení na místě, to umožňuje velmi rychlou a čistou výměnu vůní, kdykoliv si přejete.

Výhodná cena za hodinu provonění

Prvotní investice do Scenterpiece je vyšší, avšak při ceně kalíšků s voskem 169 Kč a době provonění 24 hodin vychází cena 7 Kč za 1 hodinu provonění. To je nižší cena, než u tradičního vonného vosku Yankee Candle v ceně 59 Kč a 8 hodinách provonění.

Kalíšek Easy MeltCup nelze použít v jiném ohřívači vosků

Plastový kalíšek Easy MeltCup není možné použít v jiném elektrickém ohřívači ani tradiční aromalampě s čajovou svíčkou. Pokud by se kalíšek vložil do jiné aromalampy anebo ještě hůř, do tradiční aromalampy, hrozí roztavení plastu anebo jeho vznícení. Scenterpiece také nelze použít jako ohřívač tradičních vonných vosků Yankee Candle.

Nakupovat – Elektrické aromalampy Scenterpiece

Nakupovat – Kalíšky s voskem Easy MeltCup

 

O vůních

Který výrobek voní

Nejméně voní votivní svíčky. Ne, že by voněli málo anebo krátce ale provonění není tak syté a výrazné. Oproti tomu vonné vosky jsou daleko výraznější a mají sytější aroma. Pokud hledáte něco pro rychlé provonění místnosti, tak jsou právě vonné vosky nejvhodnější. Střední a velké vonné svíčky voní podobně intenzivně jako vosky. Sytost vůně však do značné míry záleží na jejím typu, protože každá vůně je jinak intenzívní. Důležitý je také průměr voskového jezírka. U vosku tedy záleží i na průměru horní mističky aromalampy, čím je širší, tím sytěji vosk voní. Podobného efektu dosáhnete i zapálením několika malých svíček – votivních či malých vonných svíček.

Která vůně voní nejvíce

Vonný výkon se liší u jednotlivých skupin vůní. Již z principu nejjemněji voní čisté „bílé“ vůně jako například Fluffy Towels a vůně květinové. Silnější vonný efekt čekejte u vůní ovocných a svátečních. Nejsilněji voní kompozice jídlo a koření. Obsah citrusové složky, například Vanilla Lime značí výraznější svěžest, naopak přidání bílých květů celý vonný akord zjemní, například Soft Blanket.

Které vůně jsou nejprodávanější

Protože je vůní tolik a je těžké si vybrat tak pomůckou při výběru je samozřejmě statistika nejoblíbenějších vůní. Bez pořadí vám tedy můžeme doporučit těchto pět nejoblíbenějších vůní v České republice pro rok 2015Soft Blanket, Clean Cotton, Red Raspberry, Aloe Water a Levander

 

Doba hoření a provonění

Vonné vosky

Každý 8 až 24 hodin

Votivní svíčky

Každá 15 hodin ve vhodném kalíšku nebo svícnu

Vonné svíčky

Velká Housewarmer svíčka až 150 hodin
Střední Housewarmer svíčka až 90 hodin
Malá Housewarmer svíčka až 40 hodin

Velká Tumbler svíčka až 140 hodin
Střední Tumbler svíčka až 95 hodin
Malá Tumbler svíčka až 45 hodin

Kalíšky s voskem Scenterpiece Easy MeltCups

Každý 24 hodin

 

Užitečné odkazy

Nakupovat Vonné svíčky Yankee Candle
Nakupovat Votivní svíčky Yankee Candle
Nakupovat Vonné vosky Yankee Candle
Nakupovat Aromalampy Yankee Candle
Nakupovat Elektrické aromalampy Scenterpiece
Nakupovat Svícny pro votivní svíčky
Nakupovat
Kalíšky s voskem Easy MeltCup

Celou naší nabídku svíček a doplňků značky Yankee Candle si můžete prohlédnout zde -> Svíčky Yankee Candle